Blog Archives

21.01.2016 Wyniki zawodów w snowboardzie kobiet i mężczyzn

 

 Slalom gigant kobiet MIEJSCE NR NAZWISKO i IMIĘ UCZELNIA CZAS I CZAS II SUMA
1 70 Aleksandra Janicka KUL 00:29,06 00:28,07 00:57,13
2 71 Olga Magdziarz UMCS 00:30,36 00:29,19 00:59,55
3 61 Katarzyna Grzesiak UMCS 00:30,63 00:31,35 01:01,98
4 66 Olga Poliszuk UMCS 00:32,19 00:30,98 01:03,17
5 73 Joanna Bożek UP 00:33,95 00:32,99 01:06,94
6 62 Dorota Marczuk PL 00:34,05 00:33,95 01:08,00
7 69 Magdalena Kimla UP 00:34,59 00:34,85 01:09,44
8 67 Hanna Nowicka UP 00:36,49 00:35,20 01:11,69
9 68 Adrianna Chrzanowska PWSZ Chełm 00:37,11 00:37,34 01:14,45
10 72 Karolina Nowińska KUL 00:38,08 00:37,10 01:15,18
11 64 Klaudia Adamczyk UP 00:39,23 00:39,26 01:18,49
12 63 Małgorzata Świderczuk UMCS 00:41,93 00:37,74 01:19,67
13 65 Angelika Lalik PWSZ Chełm 01:20,47 00:48,88 02:09,35

 

 Klasyfikacja drużynowa kobiet MIEJSCE UCZELNIA PUNKTY
1 UMCS 33
2 UP 22
3 KUL 18
4 PL 8
5 PWSZ Chełm 6

 

Slalom gigant mężczyzn MIEJSCE NR NAZWISKO i IMIĘ UCZELNIA CZAS I CZAS II SUMA
1 3 Jerzy Czerwiński UMCS 00:27,24 00:27,28 00:54,52
2 12 Mikołaj Matuszyk PL 00:31,56 00:30,00 01:01,56
3 11 Michał Smoleński PWSZ Chełm 00:30,77 00:31,05 01:01,82
4 10 Michał Wiszniewski UMCS 00:30,68 00:31,28 01:01,96
5 5 Wojciech Wójtowicz PL 00:32,23 00:30,32 01:02,55
6 9 Piotr Duda UMCS 00:33,18 00:31,30 01:04,48
7 6 Jerzy Montusiewicz PL 00:33,44 00:32,92 01:06,36
8 16 Paweł Gajewski PL 00:33,98 00:32,66 01:06,64
9 8 Piotr Marcinek PWSZ Chełm 00:34,77 00:34,65 01:09,42
10 2 Karol Kowalczyk UP 00:35,59 00:34,07 01:09,66
11 17 Paweł Filipek KUL 00:36,64 00:34,70 01:11,34
12 7 Bartosz Augusewicz PWSZ Chełm 00:38,71 00:34,05 01:12,76

 

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn MIEJSCE UCZELNIA PUNKTY
1 UMCS 29
2 PL 25
3 PWSZ Chełm 15
4 UP 3
5 KUL 2

 

Więcej

20.01.2016r. Wyniki zawodów w narciarstwie alpejskim mężczyzn.

 

Slalom gigant mężczyzn MIEJSCE NR NAZWISKO i IMIĘ UCZELNIA CZAS I CZAS II SUMA
1 28 Jarosław Cierniak UMCS 00:19,92 00:20,46 00:40,38
2 20 Dominik Krasowski UM 00:21,10 00:21,01 00:42,11
3 21 Maciej Orlik PL 00:21,39 00:21,54 00:42,93
4 32 Emil Żak KUL 00:22,17 00:21,32 00:43,49
5 16 Marcin Link PL 00:22,14 00:21,85 00:43,99
6 27 Tomasz Szabała UMCS 00:22,73 00:21,76 00:44,49
7 5 Krzysztof Stelmach UMCS 00:22,45 00:22,13 00:44,58
8 3 Jarosław Krzyżanowski UM 00:22,85 00:22,23 00:45,08
9 1 Łukasz Zarzeka PL 00:22,52 00:22,71 00:45,23
10 19 Mateusz Belniak PL 00:23,24 00:22,65 00:45,89
11 18 Marcin Borowiec PL 00:23,60 00:22,73 00:46,33
12 29 Miłosz Kowalski UMCS 00:23,29 00:23,10 00:46,39
13 22 Mateusz Urban PWSZ Chełm 00:23,72 00:23,02 00:46,74
14 23 Adam Piwiński KUL 00:23,84 00:23,10 00:46,94
15 24 Kacper Stępiński PWSZ Chełm 00:24,10 00:23,38 00:47,48
16 30 Dawid Kęska PL 00:24,15 00:23,39 00:47,54
17 17 Jakub Pelak UM 00:24,56 00:23,40 00:47,96
17 10 Wojciech Kusiak PWSZ Chełm 00:23,80 00:24,16 00:47,96
19 9 Piotr Przeczek PWSZ Chełm 00:24,71 00:23,47 00:48,18
20 25 Paweł Kościuk UP 00:24,14 00:24,95 00:49,09
21 14 Damian Pendel KUL 00:25,07 00:24,63 00:49,70
22 6 Wojciech Samuła PL 00:25,91 00:25,83 00:51,74
23 31 Karol Kowalczyk UP 00:26,08 00:26,63 00:52,71
24 12 Karol Bal PWSZ Chełm 00:29,74 00:29,23 00:58,97
25 11 Cezary Mierzwa AWF BP 00:22,80 DNF
26 2 Piotr Ciekliński UM DNF
27 33 Krzysztof Szetelnicki KUL DSQ
28 34 Jakub Domaszewicz UP DSQ

 

Slalom mężczyzn MIEJSCE NR NAZWISKO i IMIĘ UCZELNIA CZAS I CZAS II SUMA
1 28 Jarosław Cierniak UMCS 00:24,91 00:25,20 00:50,11
2 20 Dominik Krasowski UM 00:26,00 00:25,51 00:51,51
3 21 Maciej Orlik PL 00:27,63 00:27,73 00:55,36
4 8 Piotr Ciekliński UM 00:28,72 00:30,11 00:58,83
5 3 Jarosław Krzyżanowski UM 00:29,29 00:29,89 00:59,18
6 29 Miłosz Kowalski UMCS 00:30,62 00:31,30 01:01,92
7 17 Jakub Pelak UM 00:31,92 00:31,25 01:03,17
8 18 Marcin Borowiec PL 00:32,42 00:30,79 01:03,21
9 16 Marcin Link PL 00:32,70 00:31,17 01:03,87
10 23 Adam Piwiński KUL 00:33,76 00:32,31 01:06,07
11 19 Mateusz Belniak PL 00:32,87 00:33,52 01:06,39
12 30 Dawid Kęska PL 00:33,46 00:33,27 01:06,73
13 14 Damian Pendel KUL 00:33,73 00:33,84 01:07,57
14 22 Mateusz Urban PWSZ Chełm 00:33,80 00:34,55 01:08,35
15 9 Piotr Przeczek PWSZ Chełm 00:35,02 00:34,48 01:09,50
16 24 Kacper Stępiński PWSZ Chełm 00:35,38 00:34,22 01:09,60
17 10 Wojciech Kusiak PWSZ Chełm 00:33,85 00:35,94 01:09,79
18 25 Paweł Kościuk UP 00:35,55 00:34,81 01:10,36
19 1 Łukasz Zarzeka PL 00:34,33 00:38,37 01:12,70
20 6 Wojciech Samuła PL 00:37,53 00:37,60 01:15,13
21 34 Jakub Domaszewicz UP 00:38,20 00:37,18 01:15,38
22 33 Krzysztof Szetelnicki KUL 00:38,53 00:37,86 01:16,39
23 12 Karol Bal PWSZ Chełm 00:44,55 00:44,75 01:29,30
24 32 Emil Żak KUL 01:07,24 00:27,56 01:34,80
25 31 Karol Kowalczyk UP 00:36,97 01:03,88 01:40,85
26 27 Tomasz Szabała UMCS 00:32,46 01:08,92 01:41,38
27 11 Cezary Mierzwa AWF BP 00:30,92 DSQ
28 5 Krzysztof Stelmach UMCS 00:31,73 DSQ

 

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn: MIEJSCE UCZELNIA PUNKTY
1 PL 137
2 UM 136
3 UMCS 129
4 KUL 90
5 PWSZ Chełm 83
6 UP 38
7 AWF BP 0

 

Więcej

Wyniki zawodów 05.12.2015r. mała sala UP, organizator AZS KŚ Woj. Lubelskiego/KU AZS UP

 

WAGA LEKKA KOBIET – WYNIKI Miejsce Nazwisko i Imię Uczelnia Czas osiągnięty Punkty
1 Filipiak Izabela UP 3:45,5 23
2 Pszczoła-Pasierbiewicz Izabela PL 3:58,1 21
3 Konarska Karina PWSZ Chełm 3:58,5 20
4 Duma Ewelina PL 4:02,0 19
5 Krawczuk Paulina UP 4:02,4 18
6 Tchorzewska Karolina UMCS 4:02,5 17
7 Skroś Paulina PWSZ Chełm 4:04,8 16
8 Wybraniec Diana UMCS 4:08,8 15
9 Michalska Katarzyna PWSZ Chełm 4:09,0 14
10 Paśnik Kinga PSW BP 4:10,5 13
11 Surma Patrycja UM 4:12,5 12
12 Kozlynets Oleksandra PSW BP 4:12,8 11
13 Knap Joanna UM 4:13,5 10
14 Korzeniowska Karolina KUL 4:13,9 8,5
14 Jankowska Dominika UP 4:13,9 8,5
16 Grzyb Magdalena PSW BP 4:14,8 7
17 Nowosad Anna PWSZ Chełm 4:22,7 6

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA KOBIET M Uczelnia 4 najlepsze wyniki bez względu na kategorię wagową Suma
KL KA
1 UP Lublin 23 18 8,5* 23 19 16* 15* 11* 3* 83
2 Politechnika Lubelska 21 19 21 14 13* 12* 9* 8* 2* 75
3 UMCS Lublin 17 15 18 17 67
4 PWSZ Chełm 20 16 14 6 56
5 UM Lublin 12 10 20 4 1* 46
6 PSW Biała Podlaska 13 11 7 6 37
7 KUL Lublin 8,5 10 7 5 30,5

 

WAGA LEKKA MĘŻCZYZN – WYNIKI Miejsce Nazwisko i Imię Uczelnia Czas osiągnięty Punkty
1 Kuciński Mateusz PWSZ Chełm 3:08,0 27
2 Pasternak Grzegorz UP 3:14,0 25
3 Bassara Łukasz UP 3:15,4 24
4 Suswał Konrad UM 3:17,0 23
5 Szyszka Damian UM 3:21,5 22
6 Gruca Bartosz KUL 3:22,0 20,5
6 Kuś Piotr PL 3:22,0 20,5
8 Stawarski Andrzej UP 3:22,2 19
9 Zańko Marek PSW BP 3:22,6 18
10 Stachula Tomasz UMCS 3:23,2 17
11 Kulka Łukasz PWSZ Chełm 3:26,1 16
12 Kondracki Marcin PWSZ Chełm 3:28,6 15
13 Mielniczuk Robert PL 3:29,4 14
14 Lewandowski Dariusz PL 3:29,7 13
15 Ciszewski Patryk KUL 3:29,9 12
16 Kostyła Michał UMCS 3:30,7 11
17 Jahołkowski Dominik PL 3:31,2 10
18 Oleszczuk Paweł PWSZ Chełm 3:33,3 9
19 Semenkov Andrii PL 3:34,2 8
20 Kędra Michał KUL 3:40,9 7
21 Havrylov Yehor PSW BP 3:51,0 6

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA MĘŻCZYZN M Uczelnia Suma
KL KA
1 UP Lublin 25 24 19 25 24 22 19* 16* 10* 6* 4* 139
2 Politechnika Lubelska 20,5 14 13 10* 8* 27 20 14 12* 8* 108,5
3 UMCS Lublin 17 11 23 17 13 1 82
4 PSW Biała Podlaska 18 6 21 15 9 7 76
5 PWSZ Chełm 27 16 15 9 3 2 72
6 UM Lublin 23 22 11 56
7 KUL Lublin 20,5 12 7 5 44,5
8 WSEI Lublin 18 18

 

Więcej

Wyniki zawodów 16.12.2015r., organizator AZS KŚ Woj. Lubelskiego

 

Wyniki: NAZWISKO I IMIĘ UCZELNIA PISTOLET KARABIN SUMA
Wawron Aleksandra UM 1 18 72 90
Świderska Kinga 69 81 150
Kosior Jacek 76 88 164
SUMA PUNKTÓW 404
Kamiński Łukasz PWSZ Chełm 59 56 115
Litwicka Karolina 85 69 154
Hołyszko Piotr 60 74 134
SUMA PUNKTÓW 403
Trybuła Jarosław KUL 1 71 57 128
Fłakowska Kamila 61 66 127
Białek Piotr 36 29 65
SUMA PUNKTÓW 320
Żak Emil KUL 2 58 36 94
Dziaduch Przemysław 58 33 91
Al Azab Aya 24 43 67
SUMA PUNKTÓW 252
Chołuj Justyna UP 52 79 131
Sypiak Lidiia 75 57 132
Pawlak Jakub 72 69 141
SUMA PUNKTÓW 404
Suwała Agnieszka Politechnika Lubelska 23 18 41
Mielnicka Paulina                        36                        16                  52
Mielniczuk Robert                        20                        21                  41
SUMA PUNKTÓW 134

 

Mucha Aleksandra UM 2 22 26 48
Hołowacz Hubert                               65                     32            97
Żyszkiewicz Paulina                               87                     34            121
SUMA PUNKTÓW 266

  Klasyfikacja indywidualna (dwubój):

  1. Kosior Jacek (UM) – 164 pkt.
  2. Litwicka Karolina (PWSZ Chełm) – 154 pkt.
  3. Świderska Kinga (UM) – 150 pkt.

  Klasyfikacja indywidualna (pistolet):

  1. Żyszkiewicz Paulina (UM) – 87 pkt.
  2. Litwicka Karolina (PWSZ Chełm) – 85 pkt.
  3. Kosior Jacek (UM) – 76 pkt.

  Klasyfikacja indywidualna (karabin):

  1. Kosior Jacek (UM) – 88 pkt.
  2. Świderska Kinga (UM) – 81 pkt.
  3. Chołuj Justyna (UP) – 79 pkt.

  KLASYFIKACJA UCZELNI:

  1. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  2. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  3. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie
  4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
  5. Politechnika Lubelska

 

Więcej

AMWL Futsal mężczyzn

  WSSP Lublin – PWSZ Chełm 3:3 (1:2) WSSP: Szulc Arkadiusz, Zając Marcin, Mirończuk Patryk, Adamchuk Viktor, Przychodzień Kamil, Baran Jakub, Orłowski Dawid, Bortnyk Mykhailo, Vitviliuk Oleh, Grabowski Mateusz, Gorgol Mateusz, Nichyk Taras PWSZ Ch.: Tarkowski Dominik, Kondrat Patryk, Krystjańczuk Michał, Bala Kazimierz, Korszla Łukasz, Konovitskyy Oleg, Vykhivskyi Roman, Pokrywka Patryk, Matczuk Karol, Nowakowski Jan, Nowak Kamil, Sobieraj Jakub Bramki: WSSP – Bortnyk (2), Orłowski (1), PWSZ Ch. – Korszla (1), Bala (2)  Żółte kartki: Pokrywka, Bala (PWSZ Ch.)

  PWSZ Chełm – WSOSP Dęblin 2:8 (1:4) PWSZ Ch.: Matczuk Karol, Pokrywka Patryk, Kondrat Patryk, Konovitskyy Oleg, Korszla Łukasz, Tarkowski Dominik, Vykhivskyi Roman, Krystjańczuk Michał, Nowakowski Jan, Nowak Kamil, Sobieraj Jakub WSOSP: Kukla Bogusz, Zając Paweł, Siwek Błażej, Osypiuk Artur, Dzido Damian, Szczypka Sebastian, Kałużny Mateusz Bramki: PWSZ Ch. – Pokrywka (1), Konovitskyy (1), WSOSP – Zając (1), Szczypka (2), Dzido (1), Siwek (3), Osypiuk (1)

  PWSZ Chełm – PSW Biała Podlaska 11:8 (4:1) PWSZ Ch.: Tarkowski Dominik, Konovitskyy Oleg, Pokrywka Patryk, Kondrat Patryk, Korszla Łukasz, Vykhivskyi Roman, Krystjańczuk Michał, Ścirka Tomasz, Nowakowski Jan, Nowak Kamil, Sobieraj Jakub PSW BP: Kamiński Rafał, Szymański Damian, Barwiejuk Adam, Prykolota Artem, Boda Adam, Didenko Dmytro, Demura Oleksandr Bramki: PWSZ – Konovitskyy (3), Kondrat (4), Ścirka (1), Krystiańczuk (1), Korszla (1), Pokrywka (1), PSW BP – Szymański (6), Prykolota (1), Boda (1) Żółte kartki: Pokrywka (PWSZ Ch.), Boda (PSW BP)

  PWSZ Chełm – PWSZ Zamość 5:0 (vo)

  UMCS Lublin – PWSZ Chełm 9:0 (6:0) UMCS: Zawiślak Mateusz, Tymosiak Tomasz, Świech Marcin, Bogusz Wiktor, Czułowski Patryk, Michna Dariusz, Kotowicz Hubert, Kobiałka Michał, Zabielski Paweł, Banachiewicz Karol, Niećko Karol PWSZ Ch.: Tarkowski Dominik, Konovitskyy Oleg, Pokrywka Patryk, Kondrat Patryk, Korszla Łukasz, Vykhivskyi Roman, Krystjańczuk Michał, Ścirka Tomasz, Nowakowski Jan, Nowak Kamil, Sobieraj Jakub Bramki: UMCS – Czułowski (4), Bogusz (1), Banachiewicz (1), Tymosiak (2), Kobiałka (1)

 

Tabela B Miejsce Uczelnia Mecze Punkty Bramki +/-
1 UMCS Lublin 5 13 31:7
2 WSOSP Dęblin 5 13 31:13
3 PWSZ Chełm 5 7 21:28
4 PSW Biała Podlaska 5 6 34:34
5 WSSP Lublin 5 4 17:19
6 PWSZ Zamość 5 0 2:35

 

  Klasyfikacja końcowa:

 

  1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (awans do 1/2 AMP)
  2. AWF Biała Podlaska (awans do 1/2 AMP)
  3. Politechnika Lubelska (awans do 1/2 AMP)
  4. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie
  5. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
  7. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (gospodarz 1/2 AMP)
  8. Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie
  10. Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie
  11. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

 

Więcej

Podsumowanie sportowe 2013-2014

  Klub Uczelniany reprezentowało 3 zawodników i jedna zawodniczka, byli to:

  • Paweł Skorzec kat. 100kg+
  • Norbert Dwornik kat. 90kg
  • Marcin Kondracki kat. 66kg
  • Katarzyna Szlendak kat. 78kg

Start Naszych zawodników możemy uznać za bardzo udany. Katarzyna Szlendak wywalczyła drugie miejsce i tym samym zdobyła srebrny medal. Paweł Skorzec wywalczył 5 miejsce w swojej kategorii. Drużynowo uplasowaliśmy się na 20 miejscu wśród wszystkich startujących uczelni. Jest to wysoki wynik, jak na skalę krajową zawodów.

°
Na obiektach sportowych Politechniki Łódzkiej w dniach 11-13 marca 2014 r. odbyły się AMP w trójboju siłowym klasycznym. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników:
– w kat. do 74kg Bukowiec Błażej, wywalczył pierwsze miejsce w pionach PWSZ
– w kat. do 105kg Adam Całkowski wywalczył 24 miejsce a Tomasz Kończyński w kat.
do 120kg wywalczył 5 miejsce.
W zawodach tych startowała rekordowa ilość zawodników (ponad 300!) Zawodnicy naszego Klubu uzyskali bardzo dobre wyniki.

°

Piłka siatkowa plażowa kobiet i mężczyzn

Zawody odbyły się w dniu 18 maja 2014 r. na dwóch boiskach sportowych:

– UMCS w Lublinie – kobiety

– Politechniki Lubelskiej – mężczyźni.

Bardzo dobrze spisała się drużyna kobiet w składzie: Monika Szewczuk i Paulina Sobieszczańska, które zajęły drugie miejsce przegrywając w finale z drużyną z AWF Biała Podlaska. Druga para naszych zawodniczek: Izabela Malinowska i Klaudia Czapka zdobyły miejsca w przedziale 15-20. Dobra gra zawodniczek zdecydowała o przejściu do półfinału C Akademickich Mistrzostw Polski. Z wielu jednak powodów osobistych nasze zawodniczki nie wzięły w nich udziału.

W turnieju mężczyzn PWSZ Chełm reprezentowały 3 pary:

  • Mariusz Mucha i Wojtek Kosiński – 10 miejsce,
  • Tomasz Cieszewski i Kamil Dumin – 19 miejsce,
  • Hubert Kosa i Krzysztof Toporowski – 21 miejsce.

W tych zawodach lepiej zaprezentowały się nasze studentki.

°

Koszykówka uliczna

10 maja 2014 r. na boiskach sportowych UMCS w Lublinie odbyły się AMWL.
Naszą uczelnie reprezentowały dwa zespoły w składzie:
I zespół – Piotr Orzechowski, Patryk Wojtkiewicz, Piotr Marcinek,
II zespół – Michał Smoleński, Bartosz Agusiewicz i Konrad Rogulski
I zespół wywalczył 8 pozycję a II zespół 9.

Klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

  • Uniwerytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Politechnika Lubelska
  • Uniwerytet Medyczny w Lublinie
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie

°
Ostatnimi zawodami w roku akademickim 2013/2014 były nieoficjalne
Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Krakowie – Myślenicach w dniach 21-25 maja 2014 r.

PWSZ w Chełmie reprezentowali:

Seweryn Jezierski, który uzyskał następujące wyniki:

w kategorii:

  • karabin dowolny 60 strz. leżąc III miejsce
  • karabin pneumatyczny 60 strz. VI miejsce
  • karabin dowolny 3×40 strz. VII miejsce

Mirosław Majewski uzyskał I miejsce w kategorii pistolet dowolny 60 strz.
Bartłomiej Rawski w kategoriach karabin dowolny 3×40 strz. zdobył IV miejsce
a w kat. karabin dowolny 60 strz. leżąc V miejsce.

Były to pierwsze tak znaczące zawody w strzelectwie sportowym. Wyniki naszych reprezentantów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Rada Główna Akademickiego Związku Sportowego włączy ten sport do rywalizacji na poziomie AMP biorąc pod uwagę wysoki poziom strzelectwa sportowego w Polsce i szybki rozwój ten dyscypliny.

°

Podsumowując osiągnięcia sportowe naszych studentów Klub Uczelniany PWSZ
w Chełmie w roku akademickim 2013/14 osiągnął najlepsze wyniki w dotychczasowej historii startów w rywalizacji na poziomie krajowym.

W klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski Uczelnia wywalczyła 75 miejsce na ok. 150 sklasyfikowanych Wyższych Uczelni natomiast:
w klasyfikacji pionów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych zdobyliśmy 9 pozycję.

Więcej

3-5.02.2014 Futsal mężczyzn

  Do rozgrywek zgłosiło się 9 klubów uczelnianych z województwa lubelskiego. Rywalizacja podzielona została na dwie fazy: fazę grupową oraz fazę pucharową. W fazie grupowej drużyny grały w dwóch grupach A i B natomiast po jej zakończeniu grupy zwycięskie grały o pierwsze miejsce a zespoły, które zajęły 2 miejsce grały o trzecie miejsce. Cztery pierwsze drużyny wywalczyły awans do półfinałów Akademickim Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w dniach 3-5lutego 2014roku na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nasza drużyna KU AZS PWSZ Chełm w wyniku losowania znalazła się w grupie B i rywalizowała z następującymi uczelniami:

  • 1.Politechnika Lubelska – PWSZ Chełm 3:7 (1:2)
  • 2.PWSZ Chełm – UMCS Lublin 4:3 (2:3)
  • 3.WSOSP Dęblin – PWSZ Chełm 3:4 (3:3)
  • 4.PWSZ Chełm – KUL Lublin 4:4 (1:4)

Wyniki fazy grupowej:

Miejsce Uczelnia Mecze Punkty Bramki
 1 PWSZ Chełm 4 10 19:13
 2 UMCS Lublin 4 7 18:10
 3 Politechnika Lubelska 4 6 14:17
 4 KUL Lublin 4 5 14:16
 5 WSOSP Dęblin 4 4 11:20

W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny które zajęły 1 miejsca w grupach A i B, grupa A – WSSP Lublin, grupa B – PWSZ Chełm – wynik spotkania 4:6(2:0).

Jest to pierwszy sukces w futsalu mężczyzn w historii naszej uczelni.

Skład naszej drużyny: Krystjańczuk Michał, Niemiec Michał, Drzewicki Łukasz, Kossowski Paweł, Bala Kazimierz, Kondrat Patryk, Kawęcki Łukasz, Korszla Łukasz, Strycharczuk Emil. Trenerem drużyny jest mgr Leszek Leśniak

Więcej

09.11.2013 Biegi przełajowe

  W dniu 8.12.2013r w hali AOS UMCS odbyły się Akademickie Mistrzostwa w judo kobiet i mężczyzn. Wyniki naszych zawodników:

Kobiety : kategoria 78kg 1m zajęła Szlędak Katarzyna

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

  • 1. UMCS Lublin
  • 2. UP Lublin
  • 3. PWSZ Chełm
  • Mężczyźni: kategoria 60kg 2m Kowalik Patryk
  • kategoria 66kg 1m Kondracki Marcin
  • kategoria 90kg 2m Dwornik Norbert
  • kategoria 100kg 2m Skorzec Paweł

Klasyfikacja uczelni:

  • 1. UMCS Lublin
  • 2. UP Lublin
  • 3.WSOSP Dęblin
  • 4.PWSZ Chełm
  • 5.AWF Biała Podlaska
  • 7.WSNS Lublin
  • 8. UM Lublin

Był to debiut dla większości naszych zawodników, mamy nadzieję na więcej 1 miejsc w drugim etapie rywalizacji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

Więcej

08.11.2013 Mistrzostwa AMWL w trójboju siłowym mężczyzn

  8 listopada na obiektach sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się mistrzostwa AMWL w trójboju siłowym mężczyzn. Reprezentowali nas:
w kategorii wagowej 75kg – Błażej Bukowiec, który spalił bój i uzyskał 0 punktów w kategorii wagowej +95kg – Tomasz Kończyński zajął 2 miejsce zdobywając srebrny medal- Adam Całkowski zajął 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyliśmy 5 miejsce, zwyciężył Uniwersytet Przyrodniczy.

Więcej

07.11.2013 Ergometr wioślarski

  Ergometr wioślarski – 7 listopada, obiekt sportowy Politechniki Lubelskiej

Wyniki kobiet

  • 1m UP Lublin 53pkt
  • 2m UMCS Lublin 47pkt
  • 3m Politechnika Lubelska 42pkt
  • 4m PWSZ Chełm 21pkt
  • 5m WSEI Lublin 10pkt
  • 6m Uniwersytet Medyczny 2pkt

Wyniki mężczyzn

  • 1m UP Lublin 186pkt
  • 2m UMCS Lublin 177pkt
  • 3m Politechnika Lubelska 154pkt
  • 4m PWSZ Chełm 105,5pkt
  • 5m PSW Biała Podlaska 82pkt
  • 6m WSEI Lublin 1pkt

Był to nasz pierwszy start w tej dyscyplinie sportu, uważamy że udany – jak na 6 tygodni treningów (od momentu zakupu wysokiej klasy ergometru)

Więcej